#1 08-02-19 15:33:03

Falcon
Użytkownik

Finanse

Ile kasy pochłania wam mniej więcej wasze hobby? Planujecie z gory wydatki na nie czy raczej lecicie na spontanie? Boje sie, że jak złapie bakcyla to nie będę mieć wypłaty po tygodniu img/smilies/big_smile

Zajrzyj na https://sinial.pl/produkt/sinial/ i dowiedz się więcej.

#2 11-02-19 16:41:50

jacek786
Użytkownik

Re: Finanse

Kwestia indywidualna. Niekoniecznie lubię gadać o kasie, bo dla niektórych mało to jest dla innych dużo. Kwestia priorytetu.
Jedynie radziłbym nie inwestować zbyt dużo zanim się porządnie niewkręcił. Już niejeden taki był, który się obkupił,a po miesiącu zajawka opadla img/smilies/tongue

#3 12-02-19 01:05:06

RCFAN
Administrator

Re: Finanse

Jak to w życiu- rzucenie wszystkich zasobów finansowych na hobby nie przynoszące dochodu jest nierozsądne.

To ile wydajesz zależy od tego jak bardzo się w to wkręcisz, czego oczekujesz od sprzętu oraz ile możesz przeznaczyć na takie przyjemności nie nadszarpując budżetu domowego.

Prawdą jest, że apetyt rośnie w miarę jedzenia, także nakłady z roku na rok raczej rosną-aż do osiągnięcia pewnego zdroworozsądkowego optimum, ponieważ jak w każdym hobby- górna granica wydatków nie istnieje i trzeba samemu powiedzieć co ma sens i sprawia że jestem szybszy na torze. Są to pytania w stylu czy kolejny zestaw limitowanych ultra lekkich kluczy z pozłacaną rękojeścią jest mi na pewno potrzebny img/smilies/tongue.

Zazwyczaj swoje finansowe zaangażowanie w hobby (nie licząc kosztów wyjazdów, które traktuję jako formę odpoczynku od pracy) opisuję prostym przykładem- zamiast kupić flagowego smartfona- wolę wydać to na cos co sprawia mi radość- czyli nasze hobby. Każdy się jakoś ogranicza- najważniejszy jest zdrowy rozsądek- nie można mieć od razu wszystkiego. Większość z nas zbiera i rozbudowuje modelarski arsenał krok po kroku przez lata.

Podsterowność- jest wtedy, gdy uderzasz w bandę przodem samochodu,
Nadsterowność- jest wtedy, gdy uderzasz w bandę tyłem samochodu,
Moc- czyli z jaką prędkością uderzasz w bandę,
Moment- czyli jak daleko przesuwasz bandę gdy w nią uderzysz.

Stopka forum