#1 07-12-14 08:13:54

kmat
Użytkownik

Jaki model???

Witajcie,

Mam do Was wielką prośbę. W związku ze zbliżającymi się świętami chciałem kupić dziecku model off-road (budżetowy) np. SPATHA Monster Truck 1/10 2,4GHz - HIMOTO, którym nie tylko mógłby sobie pojeździć na ulicy ale wziąć udział w zawodach. Przeglądam to forum i nie znalazłem takich informacji. Nie twierdzę, że ich niema ale ja nie mam wystarczająco dużo czasu aby wczytywać się w posty. Przeczytałem o próbie utworzenia klasy SC dla takich osób ale to chyba tylko próba. Myślałem, że będzie lista modeli z podziałem na klasy ale takiej nie znalazłem. Proszę o pomoc bo już jestem lekko zrezygnowany a może w dzieciaku dżemie zwycięzca. Niestety nie mam zamiaru wydać ok 2k PLN żeby sprawdzić czy się takim hobby zainteresuje.

Pozdrawiam
Krzysztof Matuszak

#2 07-12-14 08:54:06

m@rkiewi.cz
Użytkownik

#3 07-12-14 08:54:32

m@rkiewi.cz
Użytkownik

Re: Jaki model???

ps witamy na pokladzie:)

#4 07-12-14 08:56:20

kmat
Użytkownik

Celowo przywołałem ten model w moim poście żeby określić moje przewidywane koszty zakupu  oczywiście z pewną tolerancją.

#5 07-12-14 09:34:28

m@rkiewi.cz
Użytkownik

za okolo 1,5 masz sc. uniwersalny. mozna szalec w parku a i na zawodach pojezdzisz

#6 07-12-14 16:41:10

kmat
Użytkownik

Tak jak już wspomniałem nie wydam 1,5k na to by sprawdzić czy syn załapie bakcyla. Dajcie jakąś propozycje ok 500PLN

#7 07-12-14 17:02:26

RCFAN
Administrator

Himoto na początek może być.

Chodzi o to, że musisz mieć świadomość iż taki model jest bardziej awaryjny i mniej wytrzymały niż konstrukcje jakie polecamy.

Z tego powodu, jak już będziesz wiedział czego młody chce, czy to się jemu podoba, to należy pomyśleć o puszczeniu himoto w obieg na allegro i przesiadkę na coś polecanego przez nas. Pozwoli to cieszyć się jazdą, nie spędzać zbyt wiele czasu na naprawach i daje możliwość rozwoju/ustawiania geometrii w celu sprawienia by model prowadził się zgodnie z naszymi oczekiwaniami a jego osiągi były zadowalające.

Kupić coś taniego "na próbę" ze świadomością, ze to nie jest pojazd docelowy. Jak dla mnie wygląda ok- wszystko jedne chiny ale za tą cenę to dobra oferta.

Wiele osób kupije himoto i potem myśli, ze wszystko to też takalipa i jak wyjedzie na tor to co drugą jazdę musi wymienić taką czy inną część- to nieprawda. Himoto nada się na sprawdzenie czy się podoba, przejechanie się pod blokiem, po lesie, po torze z niezbyt mocnym silnikiem. Potem nie warto tej platformy rozbudowywać i doinwestowywać tylko sprzedać i przesiąść się na coś rozwojowego- grunt to wykryć ten moment.

Podsterowność- jest wtedy, gdy uderzasz w bandę przodem samochodu,
Nadsterowność- jest wtedy, gdy uderzasz w bandę tyłem samochodu,
Moc- czyli z jaką prędkością uderzasz w bandę,
Moment- czyli jak daleko przesuwasz bandę gdy w nią uderzysz.

#8 07-12-14 17:19:52

kmat
Użytkownik

Dzięki za konstruktywną odpowiedź. Mam jednak pytanie który z tych modeli można wybrać:
1. Short Course 1:10 Electric 4WD RTR - HIMOTO
2. SPATHA Monster Truck 1/10 2,4GHz - HIMOTO
Czy w zbliżonej cenie coś innego. I czy z takim modelem można się pokazać na zawodach w kategorii początkujących amatorów :-)

#9 07-12-14 21:15:00

Radoslaw
Użytkownik

Krzysztof

Jako że sam przeszedłem taką drogę z moją córką rot temu to powiem Ci że jeśli chcesz zacząć przygodę z RC modelami to HIMOTO Monster Truck jest ok przy zakładanym budżecie 500PLN - na początek do jazdy pod blokiem czy na Cytadeli wystarczy

Ja poszedłem złą drogą i kosztowało mnie to dużo PLN (za dużo) oraz nerwów jak córka uszkodziła model w trakcie biegu na zawodach (a udało się jej to nie raz)

Jak latorośl załapie "bakcyla" lub ty, to jak właściwe sugeruje Artur i RCFAN uzbieraj, 1500PLN na bardziej zaawansowany model do jazdy na torze

Pamiętaj model to nie wszystko, dolicz koszt ładowarki aby ładować pakiety szybko (60 min a nie 720 min oraz koszt pakietu dodatkowego aby zabawa nie kończyła się po 10-20 minutach jazdy; ładowarka 50-100 PLN, dodatkowy pakiet 100-120 PLN)

Ostatnio edytowany przez Radoslaw (07-12-14 21:16:35)

Off Road dirt: Xray XB4
Off Road carpent: Xray XB4 '15
On Road: Xray T3
Bryka Tatuśka: SC10 2WD Factory Team Kit

#10 07-12-14 23:14:05

Dejan Bosnjakovic
Klubowicz
Serwis

Witam,
przerabiałem temat tanich modeli, HSP, Rally, ANsmann, i każdy z nich da radę na początek pod jednym warunkiem, słaby wolny silnik, w momecie gdy chcesz osiągać prędkość to musisz
zainwestować w porządne podwozie.
W tym roku mój 4letni synek jeździł modelem Buggy 2WD, gdzie same podwozie kosztuję koło 300zł po wymianie amorków na aluminiowe, i nic nie uszkodził, ALE, miał wolny silnik, słaby silnik, i silnik mu tego nie pozwałam rozwalić modelu.
Jak ja pojechałem jego modelem (oczywyście ustawiłem wszystko na max-a co się dało, timing punch) ze spiętymi pośladkami img/smilies/big_smile czyli ile fabryka dała, co nieco już pękło.

Reasumujać, tani model na sprawdzenie OK, ale nie sugerować się jego osiągami i jakością,
ma służyć do zbadania sytuacji i nauki jazdy.

PS. Radek twoja młoda ma syndrom początkującego modelarza, skurcz palca i do przodu img/smilies/big_smile
Ale z czasem zobaczysz, będzie nas obierzdzać, i oby to powstało jak najszybciej.

PS2. Jak będziesz miał chwilę w najbliższą sobotę, zapraszam na zawody onroad do Murowanej Gośliny, zobaczysz mniej więcej jak to wygląda.

Ostatnio edytowany przez Dejan Bosnjakovic (07-12-14 23:16:12)

Serpent, Spec-R, TeamDurango itd itp

www.rccars.pl Serdecznie zapraszamy

#11 08-12-14 00:22:40

Radoslaw
Użytkownik

Taaak Jaśminka jeździ 01'kowo - albo wcale albo MAX http://i275.photobucket.com/albums/jj298/soki_rc/fly

Ostatnio edytowany przez Radoslaw (08-12-14 00:23:05)

Off Road dirt: Xray XB4
Off Road carpent: Xray XB4 '15
On Road: Xray T3
Bryka Tatuśka: SC10 2WD Factory Team Kit

#12 08-12-14 16:32:13

kmat
Użytkownik

dzięki za wszystkie informacje. Tak chcę z moimi synami wpaść na te zawody. Byłem już parę razy na torze bo mieszkaliśmy od niego ok 200 m. Fajna zabawa i atmosfera.

#13 07-10-15 09:56:30

Bandit
Użytkownik

Hejka,
Kolega Kuba odwiedził mnie w sobotę na zawodach i się troszkę wkręcił img/smilies/smile
Chce kupić buggy 1/8 żeby polatać na torze i na zawodach.
Waha się pomiędzy HPI Vorza, a Losi 8ight
Możecie mu doradzić co lepsze, wytrzymalsze i jak wygląda z dostępnością części ?
Podejrzewam, że będziecie radzić samemu coś złożyć img/smilies/wink

Jakub Szczepański
HPI Bullet ST FLUX- BMS-616DMG

#14 07-10-15 10:30:12

RCFAN
Administrator

A kolega chce pośmigać zimą to może 1:10 jakieś? Z Elektryków 1:8 to Serpent bo chłopaki mają serpenty i jest się z kim częściami wymienić tylko sezon się kończy. Jak wybierać między wspomnianymi dwoma to losi ale z drugiej strony o części ciężko i serpent wyjdzie korzystniej.

Podsterowność- jest wtedy, gdy uderzasz w bandę przodem samochodu,
Nadsterowność- jest wtedy, gdy uderzasz w bandę tyłem samochodu,
Moc- czyli z jaką prędkością uderzasz w bandę,
Moment- czyli jak daleko przesuwasz bandę gdy w nią uderzysz.

#15 07-10-15 14:40:04

SP3SWJ
Klubowicz
Serwis

też przechodziłem tą ścieżkę od początku roku...

https://sites.google.com/site/mojeautarc/auta

zabrać adepta na zawody ...  popytać czy jest jakiś model "posezonowy"  zawodniczy

kupić golasa...  dokupić silnik    na początek to   http://sklep.skyrc.pl/pl/p/Zestaw-SkyRC … -Combo/136

ładowarka..  kolejna 100

aku ... kolejny wydatek - może coś podobnego  http://rc-team.pl/pakiety-li-po/50233-r … lipo.html#

...  albo kupisz  po sieci ...    albo  w jednym miejscu  większośc zamówisz  u  Dejana  http://www.rccars.pl/

...  zastanów się  zanim okaże się że masz już 5  modeli :-)  hihi

i zawsze patrz na dwie sprawy:
- dostępność części zamiennych - łatwo się ratować z opresji
- podobny model u kolegów wyścigowców - zawsze pomogą go ustwić

Pozdrawiam Jarek

DEX210,410,408 DETC410 VRCPRO   

#16 07-10-15 14:41:35

SP3SWJ
Klubowicz
Serwis

...  no chyba że ma być niedroga  NÓWKA SZTUKA na prezent...

http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor … ouse_.html  taniej  chyba nie kupisz...

+ do tego  Aparatura + ładowarka + AKU ..

lub  4WD   http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor … ouse_.html

...  tylko części zamienne ....

Ostatnio edytowany przez SP3SWJ (07-10-15 14:42:55)

Pozdrawiam Jarek

DEX210,410,408 DETC410 VRCPRO   

#17 15-10-15 14:38:38

kamilllk
Użytkownik

Jakby coś to mam dużo aluminiowych części do tych modeli strada hsp himoto img/smilies/big_smile

#18 26-03-18 13:09:00

kris.pe
Użytkownik

Siema.
Jestem tu po radę - jaki model kupić dziecku? Wiem ze temat jest juz troche stary, ale moze jednak cos sie uda jeszcze mi poradzic img/smilies/smile Syn ma 13 urodziny w pazdzierniku i obiecalem mu cos ekstra tym razem. nie musi byc nowy img/smilies/wink

Ranking najlepszych kosmetyków na cellulit: http://kremy-antycellulitowe.pl/top3-na … t-ranking/

#19 26-03-18 15:05:13

sabat
Klubowicz

ja bym poszedł w coś 1/10 do klasy zawodniczej open. Pośmigasz w zawodach latem/zimą, a i na dwór do zabawy go nie szkoda, obudowany także trochę trudniej coś urwać. Jak się dziecku nie spodoba, to Ty zawsze możesz w open startować img/smilies/wink

Ostatnio znajomych przekonuje do http://www.serpent.com/product/500005 można to kupić u naszego kolegi z klubu rccars.pl, co za tym idzie części są blisko.

#20 27-03-18 22:04:47

igigod
Klubowicz

Osobiście bym wybrał model 4wd / 2wd bo pod domem sobie poradzi a na zawodach więcej nauczy

Igor Goderski
Serpent Cobra 2.1 | O.S. Speed | ProTek | nVision | Sweep | Sanwa MT-4
Xray XB4 2018| Xerun XR10 PRO | 5.5T Xerun V10 G2 | LRP / YOKOMO | Sanwa MT-4
www.rctmarket.pl Team Driver

#21 05-04-18 15:35:35

Leos
Użytkownik

Gdzie kupujecie modele? Macie jakiś sprawdzony sklep ? pozdrawiam

Zobacz dlaczego depilacja laserem w Gdańsku jest najskuteczniejsza

#22 06-04-18 14:36:08

Dejan Bosnjakovic
Klubowicz
Serwis

Wsio zależy od tego co chcesz kupić.
Casami ja chłopakom sprowadzam bo jestem lokalnym sklepikarzem img/smilies/smile

Serpent, Spec-R, TeamDurango itd itp

www.rccars.pl Serdecznie zapraszamy

Stopka forum