#1 08-11-15 12:09:33

Wolniak
Użytkownik

Traxxas Summit 1/10

Cześć,

Do tej pory zajmowałem się modelarstwem latającym img/smilies/smile ale zerkam ostatnio na coś jeżdzącego.
Przymierzam się do zainwestowania w Traxxas Summit 1/10.
Mam w związku z tym pytanie do fachowców w dziedzinie / użytkowników, bo od czytania to już mnie głowa boli img/smilies/smile
1.
Rozumiem, że na tym silniku/regulatorze/bateriach, które są w komplecie wszystko działa jak należy. Naczytałem się natomiast, że wymiana baterii na Lipo zwiększa czas zabawy ale też doprowadza do szybszego zużycia silnika. Prawda to?

2.
Zastosowanie takiego zestawu bezszczotkowego Mamba Monster X + 2200KV, podobno poprawia zachowanie modelu a przy tym frajdę z zabawy. Czy warto iwestować taką kasę (przynajmniej na początku) w upgrade standardowego napędu?

3.
Podobno po założeniu silnika bezszczotkowego wały mogą mechanicznie nie wytrzymywać. Stąd moje pytanie do pkt 2.

Uff. No to tyle moich wstępnych wątpliwości. Jakby ktoś mógł mi rozwiać wątpliwości byłbym wdzięczny img/smilies/smile

#2 08-11-15 12:47:59

Paweł
Klubowicz

Re: Traxxas Summit 1/10

Przed (moim zdaniem) wyrzuceniem pieniędzy w błoto na porządną i wytrzymałą zabawkę a nie prawdziwy model przejedź się do chłopaków na tor w Murowanej Goślinie, odwiedź zawody halowe w Dopiewie które niedługo się zaczynają i przyjedź na ul.Przytoczną w Poznaniu.

Zobaczysz modele, co jak jeździ, porozmawiasz, dowiesz się wszystkiego, porównasz co Ci pasuje i podejmiesz właściwą decyzje.

#3 08-11-15 13:22:16

Wolniak
Użytkownik

Chętnie wpadłbym, ale pewien problem stanowi to, że jestem z drugiej strony oceanu img/smilies/smile

Tak czy siak, zaintrygowałeś mnie stwierdzeniem o kupowaniu "prawdziwego modelu"
Możesz mi powiedzieć co masz na myśli?

#4 08-11-15 16:07:20

Paweł
Klubowicz

Jest sporo firm i modeli wartych uwagi ale zakup modelu zależy od Twoich upodobań.

Jeżeli nie masz nikogo w swojej okolicy kto by podzielał Twoje zainteresowania to rzeczywiście kup takiego wariata i szalej po wertepach. Niestety jazda w pojedynkę nudzi się bardzo szybko, jazda bez celu po polu tak samo, miesiąc-dwa i dasz sobie spokój.

Jazda z kimś nawet na jakiejś namiastce toru (jeżeli brak typowego) daje frajdę i chęć rozwijania się w tej dziedzinie.

Takim Traxxasem możesz rozbijać się do woli ale pierwszy lepszy zakręt i już drałujesz z buta postawić go na koła.

Zrób rozeznanie w swojej okolicy i szukaj blisko siebie ludzi którzy jeżdżą, jedź pooglądać, pogadać i zdecydujesz czy chcesz mieć pancerną zabawkę wywracającą się na zakrętach czy model dostosowany do jakiejkolwiek klasy aby jeździć z kimś.

Ja moimi szybkimi modelami nie ścigam się na torze tylko jeżdżę rekreacyjnie po boisku z pachołkami.

Startuję w ogólnopolskich zawodach ale RC Truck Trial, czyli powolna precyzyjna jazda terenowa ręcznie robionymi ciężarówkami w skali 1:10 img/smilies/smile

#5 09-11-15 23:59:16

SP3SWJ
Klubowicz
Serwis

Poszukaj w pobliżu jakis klub RC  gdzie maja  tor  i zawody ....  popatrz .. popytaj

czasami możesz coś fajnego kupić z drugiej ręki...

Google i  poszukać

Jazda samemu bardzo szybko cisie znudzi...

Pozdrawiam Jarek

DEX210,410,408 DETC410 VRCPRO   

Stopka forum