• Index
  •  » Off-road
  •  » kilka pytań początkującego Traxxas Summit 1:10

#1 15-07-15 18:32:29

nero
Użytkownik

kilka pytań początkującego Traxxas Summit 1:10

witam wszystkich na forum
Ponieważ jestem nowy na forum chciałbym się przedstawić, jestem z Poznania od zawsze mam do czynienia z modelarstwem (róznego rodzaju) a ostatnio wpadłem na pomysł aut zabawy autami RC. W tym celu nabyłem drogą kupna używanego Traxxasa Summita 1:10
Czy to dobry wybór to się okaże img/smilies/wink jeżdżę wokół domu a to łączka, polne ścieżki kałuże itp.

- Summit ma dwa aku w zestawie, czy musze używać dwóch? czy one się sumują i czy obie baterie muszą być o takiej samej wydajności? Czy mogę jeździć np na jednej?
- nie bardzo wiem o co chodzi z oznaczeniam typu 35C albo 40C? jaka jest rzeczywista róznica między aku 6000 i 30C a aku 6000 i 50?C ten drugi szybciej się rozładuje ale auto będzie mialo większego kopa?
-Mam Lipole były one w zestawie, ale dokupilem nowe co muszę wiedzieć o ładowaniu? czy jest jakaś specjalna procedura? czy po prostu podłaczam ładowarkę IMAX B6 i ona sama wykrej co i jak ma naładować?
- przewody nie pasują ładowarki do aku, czy wystarczy że je podłaczę "na krótko, czy muszę mieć przejściówkę?
-Czy jest sens wymienić koła na mniejsze jeśli mam ochotę bardziej się pościgac np na torze.
- Czy jest sens w ogóle ścigania się w zawodach tym autem? Na youtube jak oglądałem filmiki to buggy są chyba 2x szybsze img/smilies/smile
- Czy na tor w murowanej można przyjechać o dowolnej porze i jest tam otwarte czy to zamknięty obiekt?

Sorki jeślu pytania były wałkowane ale przeglądałem to forum i RC auto i nie znalazłem odpowiedzi.

Ot tyle z góry dzieki i pozdrawiam

#2 16-07-15 12:04:30

white
Użytkownik

Re: kilka pytań początkującego Traxxas Summit 1:10

- Summit ma dwa aku w zestawie, czy musze używać dwóch? czy one się sumują i czy obie baterie muszą być o takiej samej wydajności? Czy mogę jeździć np na jednej?

- Wszystko zależy od podłączenia podejrzewam że są podłączone równolegle więc mając np. baterie o pojemności 4000mAh uzyskujesz w sumie pojemność 8000mAh.
Baterie muszą być o takiej samej wydajności i najlepiej żeby były w ogóle identyczne.Nie wiem jak wygląda sprawa zasilania summita jaki tam regulator ? Velineon 3S? prawdopodobnie możesz spokojnie jeździć też na jednej 2S lub 3S.

- nie bardzo wiem o co chodzi z oznaczaniem typu 35C albo 40C? jaka jest rzeczywista różnica między aku 6000 i 30C a aku 6000 i 50?C ten drugi szybciej się rozładuje ale auto będzie miało większego kopa?

35C,40C jest stałym maksymalnym prądem rozłądowania danego akumulatora a oznacza nie mniej nie więcej 35 x (pojemność) = 35x4000mAh = 140000mAh=140A
im większy maksymalny prąd rozładowania tym tak naprawde regulator może więcej energii zasięgnąć z baterii.

-Mam Lipole były one w zestawie, ale dokupilem nowe co muszę wiedzieć o ładowaniu? czy jest jakaś specjalna procedura? czy po prostu podłaczam ładowarkę IMAX B6 i ona sama wykrej co i jak ma naładować?

Jeżeli masz Imaxa to po podłączeniu wtyków prądowych ( tych grubych plus/minus) oraz wtyczki balansera musisz jedynie wybrać jaki rodzaj baterii masz. ile cel 2S/3S/4S oraz napięcie lądowania prawdopodobnie to sie samo zmienia nie mam imaxa ale powinno byc :
3.7V/1S
7.4V/2S
11.1V/3S
itp.
ładowarka reszte zrobi sama jeżeli jest mikroprocesorowa a Imax B6 chyba własnie taki jest.

przewody nie pasują ładowarki do aku, czy wystarczy że je podłaczę "na krótko, czy muszę mieć przejściówkę?

- Polecam przejściówkę.
ładowarki na początku lądują dużym prądem każdy niepożądany spadek spowoduje że będą ci się te "na krótko" przewody grzać. Pozatym bezpieczniej jak nie da się pomylić polaryzacji.

-Czy jest sens wymienić koła na mniejsze jeśli mam ochotę bardziej się pościgac np na torze.

Wydaje mi się że nie ma sensu. Możesz przeciążyć silnik i będzie się szybciej przegrzewał i wyłączał.

Czy jest sens w ogóle ścigania się w zawodach tym autem? Na youtube jak oglądałem filmiki to buggy są chyba 2x szybsze img/smilies/smile

- na zawodach raczej nie ma sensu. To nie jest auto do ścigania.

- Czy na tor w murowanej można przyjechać o dowolnej porze i jest tam otwarte czy to zamknięty obiekt?

Dołączam się do pytania sam z chęcią przetestuje mojego slasha.

#3 16-07-15 13:38:47

nero
Użytkownik

Dzięki za wyjasnienia!!!

Czy jest sens w ogóle ścigania się w zawodach tym autem? Na youtube jak oglądałem filmiki to buggy są chyba 2x szybsze img/smilies/smile

- na zawodach raczej nie ma sensu. To nie jest auto do ścigania.

a może użytkownicy tego auta lub zbliżonego będą mieli ochotę się pościgać nawet nie oficjalnie?
Widziałem że tu na forum kilka osób ma to autko img/smilies/smile ew. zblizone

#4 16-07-15 14:21:55

Dejan Bosnjakovic
Klubowicz
Serwis

white napisał(a):

Tor jest zamknięty, dostęp do toru (klucz do bramy) mają klubowicze którzy się udzielają w klubie i pomagają w utrzymaniu obiektu.
Od czasu do czasu organizowane są spotkania, tzw trneningi, ale pogada w tym roku nas nie rozpieszcza, i z powodu ciągłych opadów, takie spotkania niestety są w tym roku nieliczne.

Ostatnio edytowany przez Dejan Bosnjakovic (16-07-15 14:40:31)

Serpent, Spec-R, TeamDurango itd itp

www.rccars.pl Serdecznie zapraszamy

#5 16-07-15 17:26:38

white
Użytkownik

Dejan Bosnjakovic napisał(a):

white napisał(a):

Tor jest zamknięty, dostęp do toru (klucz do bramy) mają klubowicze którzy się udzielają w klubie i pomagają w utrzymaniu obiektu.
Od czasu do czasu organizowane są spotkania, tzw trneningi, ale pogada w tym roku nas nie rozpieszcza, i z powodu ciągłych opadów, takie spotkania niestety są w tym roku nieliczne.

Wszystko jasne...Dzięki za informacje

#6 16-07-15 20:55:43

SP3SWJ
Klubowicz
Serwis

Pozdrawiam Jarek

DEX210,410,408 DETC410 VRCPRO   

#7 21-09-15 21:54:44

nero
Użytkownik

Mam pytanie o pakiety mam redoxy  razem 6 szt. Żadna nie doładowujących mi się do pełna.  Są nowe mają może 4-5ladowan.
Ładowarka imaxB6
Pakiety po 4000 5000 i 6000. Każdy doładowujących mi tak do 2-3 tys.
Laduje balancerem Ameryki ustawione tak jak max dla pakietu. Czy coś robie źle?
Jak tylko auto słabnie odlaczam pakiety.
Jeszcze jedno, jak summit osłabienie nie mogę go wyłączyć przyciskiem - nie reaguje musze odpiac pakiety chociaż jeszcze jedzie ii skręca tyle ze ma mniejszą moc

#8 21-09-15 22:34:50

RCFAN
Administrator

Musiał byś się uśmiechnąć do kolegi SP3SWJ by sprawdził Tobie pakiety na ładowarce. Mogą być uszkodzone, może być coś z odcięciem w modelu (za wysoko ustawione). Jarek na fajną ładowarkę naładuje je do pełna zrobi próbę obciążeniową 20A lub 35A z pomiarem rezystancji i zobaczy ile w nich życia. Najlepiej najpierw wykluczyć uszkodzenie pakietu. Pakiet jest pełny jak ma 8.4V po ładowaniu. To lie do niego wpompujesz mAh zależy od tego ile z niego wyjeździłeś oraz ile ma faktycznie pojemności.

Podsterowność- jest wtedy, gdy uderzasz w bandę przodem samochodu,
Nadsterowność- jest wtedy, gdy uderzasz w bandę tyłem samochodu,
Moc- czyli z jaką prędkością uderzasz w bandę,
Moment- czyli jak daleko przesuwasz bandę gdy w nią uderzysz.

#9 22-09-15 01:00:04

SP3SWJ
Klubowicz
Serwis

ważne ...   laduj zawsze aku z balancerem

ustaw w reglu odciecie  3,2 na ogniwo

fajnie uzywac podczas jazdy miernik ogniw  z alarmem wyjcem   bys wierzial ze nie rozladujesz alu za bardzo.

ta ladowarka http://www.nosram.com/en/products/charg … n/details/  pozwala   na dokladniejszy pomiar aku....   ale najgorzej to  z wolnym czasem ....

....

Pozdrawiam Jarek

DEX210,410,408 DETC410 VRCPRO   

#10 22-09-15 14:34:34

nero
Użytkownik

Jak ustawic to odcięcie  w reglu ? Auto to standard traxxas summit
Macie fotkę jak podłączyć taki alarm?

#11 22-09-15 16:07:44

Paweł
Klubowicz

Ostatnio był u nas kolega z takim modelem i razem z nami śmigał, z tego co mówił będzie za 2 tygodnie znów...

My standardowo jak pogoda się nie załamie to o 11 zaczynamy na betonie, koło 12 przechodzimy na boisko.

http://rcclubpoznan.p2a.pl/viewtopic.php?id=4160

• Index
  •  » Off-road
  •  » kilka pytań początkującego Traxxas Summit 1:10

Stopka forum