• Index
  •  » Off-road
  •  » lazer dyfry - problem z ucierającą się zębatką atakującą w dyfrze

#26 12-05-13 08:02:47

TTQ
Użytkownik
Serwis

Re: lazer dyfry - problem z ucierającą się zębatką atakującą w dyfrze

Witam,

No i pięknie.... Teraz tylko upalać w terenie... img/smilies/wink

Pozdrawiam: Krzysztof Pick
www.rctecnica.pl

Xray T3 2012|TEKIN RS PRO|REDLINE 17.5T|Savox|ABEC 35|CPX

#27 25-04-16 06:52:03

chase1
Użytkownik

Sorry, że odkopuję, ale - masz może gdzieś fotki których już wyżej nie widać ? (podkładki na osi wału itd)

Mam podobny problem - z tym, że oś zblokowana już się pogodziłem, ale z tym, że nowy zestaw zębatek starcza na 15 min jazdy to już przesada. (pierwszy etap to wtopienie kuleczek w zębatkę, drugi to przeskakiwanie na kółkach atak odbiór wewnątrz dyferencjału)

Luz na wale "głównym" przed złożeniem "osi kół" jest ogromny (ok 6mm ? ); jednak po jej założeniu znika w zasadzie całkowicie.

Co powiecie o przeszczepie wnętrzności dyfra z innego modelu
np. +/- coś takiego
http://allegro.pl/dyferencjal-dla-as-01 … 94302.html
http://allegro.pl/dyfer-dyferencjal-1-1 … 12554.html

http://www.oople.com/forums/showthread.php?t=48843

Ostatnio edytowany przez chase1 (25-04-16 12:06:28)

#28 25-04-16 18:56:39

igigod
Użytkownik

chase1 napisał(a):

(pierwszy etap to wtopienie kuleczek w zębatkę, drugi to przeskakiwanie na kółkach atak odbiór wewnątrz dyferencjału

Z tym walczyłem parę lat temu na hali, generalnie przy 8,5T starczało na 2 okrążenia potem właśnie kuleczki wtapiały się w zębatkę i trzeba było je wycinać ucinaczkami. Kilka zębatek zajechanych i dopiero po zmianie dyfra z najwyższej wersji zx-5 (już nie pamiętam która to była, ale ta co była na topie), po tym wszelkie problemy zniknęły img/smilies/wink tyle że pozostaje pytanie nad sensem takiego przeszczepu, ponieważ z tego co pamiętam to wywaliłem wtedy 400-500zł na dyfer bo to Kyosho które się ceni... Oczywiście model nie jest warty wpakowania takiej kasy w sam dyfer bo reszta umierała bardzo szybko, lekki uderzenie w coś i zaraz się łamało (uczyłem się jeździć, a hala nie wybacza - tam wszystko twarde img/smilies/tongue )
Co do dyfrów z linków, to nie mam pojęcia czy to będzie pasowało, nie kombinowałem z takimi patentami img/smilies/big_smile
Ale spróbuj dorzucić podkładkę pod łożysko ze strony zębatki na dyfrze, tak aby dosunąć atak i odbiór, ja nie miałem problemów z zębami, a tylko  z wtapianiem kuleczek img/smilies/wink

Generalnie z moich obserwacji wynika że Kyosho robi dobre modele, ale tylko te z najwyższej półki, te najtańsze są beznadziejne, a części kosmicznie drogie, krótko mówiąc - nie opłaca sie img/smilies/1087

Igor Goderski
Serpent Cobra 2.1 | O.S. Speed | ProTek | nVision | Sweep | Sanwa MT-4
Xray XB4 2018| Xerun XR10 PRO | 5.5T Xerun V10 G2 | LRP / YOKOMO | Sanwa MT-4
www.rctmarket.pl Team Driver

#29 25-04-16 21:51:50

kamilllk
Użytkownik

Jakby coś to podam ci wymiary tego z hsp img/smilies/smile ok 2,5cm od zewnętrznych stron łożysk. Średnica całej zębatki to 3,5cm. łożyska mają 15m zewnętrznej średnicy i 10mm wewnętrznej.

#30 25-04-16 21:58:58

chase1
Użytkownik

Nie wiem czy temat model wart jest kolejnej setki, a co dopiero 5 img/smilies/wink

Dyfry z allegro podałem jako przykład. Link niżej jest foto z przeszczepu robionego gdzieś tam, ale chyba ze zbyt drogich części.

Będę wdzięczny za wszelką pomoc..

• Index
  •  » Off-road
  •  » lazer dyfry - problem z ucierającą się zębatką atakującą w dyfrze

Stopka forum