#1 22-09-11 13:36:10

photokrzys
Użytkownik
Serwis

Problem z reklamacją.

Witam
Mam problem z reklamacją. Sprzedałem model, żeby klient był pewny bezpieczeństwa sprzedaż została sfinalizowana przez allegro.
Model był w 100% sprawny, wymagał jedynie wymiany zębatek ataku i odbioru. Dodałem nowy odbiór i zostawiłem stary atak.
Dziś otrzymuję takiego maila:

Witam!

Z przykrością stwierdzam że nie tylko zębatki do wymiany ale i silnik jest " zajechany". Momentami się zatrzymuje i wydaje dziwne dżwięki kręcą ręcznie wałkiem silnika stawia opory przypuszczam że uszkodzone łożyska.

Proszę o przemyślenie co robimy z tym fantem.

W rozmowie telefonicznej klient dodał że jeszcze regulator mu zadymił, i oczywiście sprzedałem mu zepsuty zestaw.
Całość została sprawdzona przed wysyłką i oczywiście działała.
Jakieś propozycję? Jak mogę sprawdzić czy kupujący nie spowodował tych uszkodzeń? Zestaw był używany.

W skrócie historia tego przypadku:

1. Wczoraj wieczorem ok 19.30 dzwonił że model hałasuje ale wymienił tylko zębatkę odbierającą tą którą dałem w zestawie, atak zostawił stary. Przy zużytej zębatce zawsze jest hałas.
(z obiawów wnioskuję że regiel i silnik jeszcze działał)

2. O 20.53 dostaję maila: Witam! Z przykrością stwierdzam że nie tylko zębatki do wymiany ale i silnik jest " zajechany". Momentami się zatrzymuje i wydaje dziwne dżwięki kręcą ręcznie wałkiem silnika stawia opory przypuszczam że uszkodzone łożyska. Proszę o przemyślenie co robimy z tym fantem. Pozdrawiam
(tu nadal się jeszcze silnik kręci i regulator działa, czy dobrze myślę że silniki bez podanego zasilania mają opór związany z polem magnetycznym magnesów?)

3. Dziś rano podczas rozmowy telefonicznej wspomina jeszcze o dymie z regulatora.
(tu już stwierdził że sprzedałem mu zepsuty sprzęt, po dymie z regulatora wnioskuję że już nie działa)

Ostatnio edytowany przez photokrzys (22-09-11 14:14:32)

Strada TC / Kyosho Lazer ZX-5 / Nosram Evil / Dragon 15.5 (Żony)
Nascada / Kyosho Lazer ZX-5 / Turnigy TrackStar 80A
rcinfo.cba.pl

#2 22-09-11 15:32:55

RCFAN
Administrator

Re: Problem z reklamacją.

Może coś źle podłączył?? Silnik zawsze stawia opór, w końcu tam jest magnes neodymowy. Jak atak i odbiór skręcił na maxa ze sobą nie zostawiając odpowiedniego luzu to mógł wszystko zarżnąć błyskawiczne, stąd te dźwięki i opory.

Podsterowność- jest wtedy, gdy uderzasz w bandę przodem samochodu,
Nadsterowność- jest wtedy, gdy uderzasz w bandę tyłem samochodu,
Moc- czyli z jaką prędkością uderzasz w bandę,
Moment- czyli jak daleko przesuwasz bandę gdy w nią uderzysz.

#3 23-09-11 12:07:41

Dejan Bosnjakovic
Klubowicz
Serwis

Też mi się wydaje że za ciasno dopasował atak i odbiór, w ten sposób ja osobyście spaliłem 1 silnik i zniszczyłem ze 2 zestawy atak-odbiór. Moim zdaniem to wyna kupującego (dokładniej brak wiedzy i doświadczenia).

Serpent, Spec-R, TeamDurango itd itp

www.rccars.pl Serdecznie zapraszamy

#4 23-09-11 16:16:45

photokrzys
Użytkownik
Serwis

Tak mu odpowiedziałem:

Witam

Po konsultacji ze specjalistami i serwisem Allegro, nie mogę uznać Pańskiej reklamacji, ze względu na niedopatrzenie z Pana strony warunków użytkowania. Wymiana i prawidłowe spasowanie zębatek leży po stronie użytkownika.
Używanie zużytych, samodzielnie naprawianych i nieprawidłowo spasowanych zębatek może być jedynym powodem opisywanych przez Pana objawów.
Ponadto uszkodzenie regulatora nastąpiło dopiero po Pańskich manipulacjach w modelu.
Jeśli już po wyjęciu z pudełka (silnik nie był w pudełku,był zamontowany w modelu i została na nim wymagająca wymiany zębatka) coś wzbudziło pana zaniepokojenie, należało natychmiast zaprzestać używania modelu.
Nie mogę ponosić odpowiedzialności za nieumiejętne użytkowanie modelu.

Wszelką korespondencję proszę kierować wyłącznie na adres e-mail.

Pozdrawiam

Oczywiście straszenie negatywem itp.
Ostatni raz sprzedaję bez odbioru osobistego.

Strada TC / Kyosho Lazer ZX-5 / Nosram Evil / Dragon 15.5 (Żony)
Nascada / Kyosho Lazer ZX-5 / Turnigy TrackStar 80A
rcinfo.cba.pl

#5 26-09-11 13:04:06

Dejan Bosnjakovic
Klubowicz
Serwis

No cóż, negatywy są dla ludzi. Moim zdaniem dobrze mu napisaleś,
a i dzięki za zdanie "konsultacja z specjalistamy" :-)

#6 26-09-11 21:03:31

Dzimus
Użytkownik

photokrzys jak to nie jest daleko to ja mogę z Tobą podjechać i mu wytłumaczymy wszystko dokładnie  jak nie pomogą wasze metody.

#7 26-09-11 21:42:27

Dejan Bosnjakovic
Klubowicz
Serwis

Dzimus napisał(a):

photokrzys jak to nie jest daleko to ja mogę z Tobą podjechać i mu wytłumaczymy wszystko dokładnie  jak nie pomogą wasze metody.

Dzimi a będziesz tłumaczył http://i275.photobucket.com/albums/jj298/soki_rc/bat czy img/smilies/sterb026

Stopka forum